Kreativní studio
uprostřed Vrchlabí

Minimální cena za výrobu jedné zakázky je 395 Kč + DPH. Každá činnosti sebou nese určité povinnosti a výkon. Proto i my jsme nuceni zavést minimální cenu tiskové zakázky. Jedná se opravdu pouze o přímé náklady, které vznikají s každou zakázkou. Ať už se jedná o nastavení tiskárny, založení a formátování archů papíru apod. Jsme si vědomi, že tento fakt může být pro některé z vás nepopulární, ale věřtě, že i my máme zájem poskytovat naše služby kvalitně a s úsměvem. Pevně věříme, že tento krok se setká s pochopením.

Připravená data k tisku nám zasílejte nejlépe ve formátu PDF s nastavením "tisková kvalita". Pokud se jedná o fotografie, ukládejte je prosím v barevném režimu CMYK. V případě, že nám budete chtít zaslat podklady v jiném formátu než PDF, vždy nás prosím předem kontaktujte a zeptejte se operátora na možnosti tisku.

V případě, že vaše podklady jsou uložené ve formátu PDF a mají běžnou velikost souboru, který je možné odeslat emailem, připojte tyto podklady k objednávce. V opačném případě využijte našeho FTP přístupu, který vám zašleme (nebo byl již zaslán) spolu s registrací popř. datového úložiště typu uschovna.c, wetransfer.com, dropbox.com apod..

Tiskneme na širokou škálu materiálů až do gramáže 350g/m2. Tiskové archy nakupujeme od renomovaných dodavatelů papíru jako je Papyrus, Antalis a Igepa. Jsme schopni potisknout transparentní fólii 125 mic. nebo pauzovaci papír. Běžně potiskujeme papíry s povrchovou úpravou - např. metalické nebo přírodní papíry. Samolepicí papíry nabízíme Fasson Digital.

Při tvorbě a přípravě podkladů používejte vždy pouze barevné prostory CMYK. Při použití jiných barevných prostorů jako např. RGB nebo lab, které nejsou určené pro tisk nelze v některých případech dosáhnout shody tisku s vaší předlohou. Stejně tak není možné v řadě případů shodně reprodukovat barvy PANTONE. V takovém případě pak není možné tiskoviny reklamovat!

Tisk zhotovíme standardně do 24 hodin od předání kompletních podkladů k tisku. Pokud požadujete i některou formu dokončovacích prací (falcování, laminace, výsek, vrtání), může se výroba prodloužit o jeden až dva dny dle náročnosti zakázky. Následné dodání zásilky je závislé na zvoleném způsobu dopravy. Prostřednictvím DPD a TopTrans spolehlivě doručujeme do druhého pracovního dne od předání zásilky přepravci.

Preferujeme formát tiskové PDF, obvykle si však poradíme i s jinými formáty pro PC, jako jsou např. soubory s koncovkami .eps, .jpg, .tif, .psd apod. PDF doporučujeme vytvářet dle standardu pdf/x-1a:2001 (více info např. na www.pdf-x.cz) v takovém případě je eliminováno maximální množství chyb při převodu souboru do tiskových dat
Za tiskové chyby způsobené nesprávně připraveným PDF dokumentem (přetisky, barevný prostor a vše s tím související) je zodpovědný autor dokumentu PDF.

Pro dosažení vysoké kvality v tisku doporučujeme použít co nejvíce vektorových objektů a křivek, které je možné libovolně zvětšovat / zmenšovat bez jakékoliv ztráty kvality v tisku. Všechny obrázky (bitmapy) je doporučené použít v minimálním rozlišení 250 dpi, v měřítku 1:1 a barevném prostoru CMYK. Při použití nižšího rozlišení je ve většině případech výsledná kvalita obrázku (bitmapy) viditelně horší. Obrázek je rozostřený, je vidět např. komprese, zrnitost, "zubaté" okraje objektů / hran na obrázku aj. Naopak používat vyššího rozlišení než 300 dpi je zbytečné. Většina technologií tiskne v rozlišení 300 dpi a vyšší rozlišení zvětšuje pouze velikost datových podkladů a zpomaluje práci s daty.

Pokud si neumíte připravit tisková data sami, rádi Vám je vytvoříme z dodaných podkladů. Za přípravu tiskového PDF ze zaslaných souborů jiných formátů bez dalších obsahových úprav účtujeme paušál 990 Kč / hod. + DPH.
Rádi Vám připravíme i kompletní tisková data vašich letáků, brožur nebo katalogů. Cenu za vytvoření těchto dat stanovujeme individuálně dle rozsahu. Přesnou cenu vám sdělíme po zaslání podkladů a konkrétních požadavků. Data začneme zpracovávat po potvrzení závazné objednávky a uhrazení zálohové faktury.

Tiskneme jak pro profesionální grafiky, fotografy, agentury a studia, tak pro širokou veřejnost. Jednoduše pro každého, kdo ocení kvalitní digitální tisk a dokončovací práce. Jsme schopni vytisknout jak běžné tiskoviny a merkantilie, tak různé pozvánky, vizitky, kalendáře, letáky, plakáty, booklety apod.

Hotové zakázky odesíláme službou DPD nebo TopTrans podle hmotnosti. Takto odeslané zásilky jsou doručeny do druhého pracovního dne při dokončení zakázky do 15:00. Nebo si můžete zakázku vyzvednout osobně v provozovně: Nádražní 469, 543 01 Vrchlabí a to v pracovní době Po - Pá: 10:00 - 15:00 .

Digitální tisk je do formátu 325 × 480mm, resp. ve zvláštním ceníku až do formátu 325 × 1200mm. Velkoformátový tisk má omezení šíře 1600 mm, délka je omezená návinem role, ve většině případů 20, 30 nebo 50 metrů.

  • spadávka (přesah grafiky v případě tisku až do kraje) by měl být min. 3 mm
  • stránky musí být vystředěny s orientací na výšku (portrait)
  • vícestránkové dokumenty musí mít seřazeny stránky vzestupně
  • při oboustranném tisku nezapomeňte vycentrovat ořezový rámec na střed dokumentu
  • komprese obrazů obvykle zmenší objem tiskových dat, ale zhorší kvalitu obrazu

Máte dotazy k výrobě nebo produktům?


Můžete se na nás spolehnout

Expresní výroba a dodání pro všechny objednávky. Možnost osobního odběru.
Špičková kvalita služeb. Pomoc s přípravou a revizí tiskových dat.
Výhodné ceny, agenturní slevy, bonusy pro stálé zákazníky, online platby kartou.
Doručení zakázek kurýrními službami DPD a TopTrans nebo osobní odběr.

Komplexní tisková výroba

Komplexní tiskovou výrobou myslíme nejen oborovou zdatnost, ale i maximální preciznost a zkušenost. Celému procesu výroby věnujeme tu nejvyšší péči a pozornost. Snažíme se nabízet víc, což v dnešní době technologické dostupnosti pro každého může být jen lidský přístup, pracovitost a poctivost. Přijímáme výzvy nestandartních řešení. Stavíme na spokojených zákazních a dobrých referencích. Věříme že překvapíme i Vás.

Naši klienti